Ana Sayfa / Sağlık / Soğan kürü nasıl hazırlanır?

Soğan kürü nasıl hazırlanır?FavoriteLoadingTariflerime Ekle

Bir çok evde bol bol tüketilen soğan’ı bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanabiliriz. Soğan kürü için kullanacağınız soğanın iyi bir aktioksidan olduğunu biliyoruz. Buna ek olarak A, B ve C vitaminlerini yoğun olarak içeren, iyot, silis, fosfor ve kükürt gibi elementler yönünden zengin, antibiyotik işlevini gören içerikleri ve hazmı kolaylaştıran fermentleri ile tam bir şifa kaynağıdır. İşte bu sebeple Prof. İbrahim Saraçoğlunun şifalı bitkiler tarifleri arasında soğan kürü önemli bir yer almaktadır. Soğan kürü başta menopoz, miyom, politistik over olmak üzere iyi huylu prostat büyümesi, hamile kalma ve kıl dönmesi gibi durumlarda da kullanılabilir.

Soğan kürü nasıl hazırlanır?

Soğan kürü için ihtayıcımız olan ana malzeme açık kahverengi kabuklu kuru soğan ve klorsuz sudur. Soğanın kabuklarının açık kahverengi olmasına özellikle dikkat edin. Kabukları kırmızı, mor ya da beyaz olan soğanlar bu kür için uygun değildir. Bir adet soğanı dörde bölüp ve 1,5 su bardağı klorsuz suyu hazırda bekletiyoruz. Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içine dört parçaya ayırdığınız soğanları atın. Beş dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatın. Ilıyınca süzün ve için. Bunu sabah-akşam aç karna için. Her seferde yeniden yapılıp taze taze içilmelidir.

Soğan kürü adet bitiminden 3,5 yada 10 gün sonra başlanabilir. İlk ay 15 gün devam edilen kür, diğer aylar 10 gün devam edilir ve 4 ay tekrar edilir.

Hakkında SafraSultan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir