Ana Sayfa / Pasta Tarifleri / Trüflü Yaş Pasta

Trüflü Yaş PastaFavoriteLoadingTariflerime Ekle

Pasta yapmayı oldum olası çok sevmişimdir. Bu yeteneğimin boşa gitmesini istemediğim için uzun aradan sonra tekrar yapmaya başladım. Dışarı sipariş istekleride olunca hiç dururmuyum. Bismillah dedim ve başladım…

İlk pasta aşkım ablam yaparken onu izlemekle başlamıştı o zamanlar 15 yaşlarındaydım. Ablam yaparken bütün aşamalarını aklımda tutmaya çalışırdım.

Daha sonra 17 yaşımda ilk pastamı yapmıştım oda eve değil çok sevdiğim arkadaşımın doğum günü için. Bendeki de nasıl cesaretse artık.  Taaa o zamanlar bile ilk pasta serüvenimden alnımın akıyla çıkmıştım.

Yıllar sonra araya başka koşuşturmacalar girince bırakmıştım pastayla uğraşmayı,sadece aile içi doğum günü pastalarını yapıyordum. Ne zamanki bu yeteneğimi işe dönüştürmeye karar verdim bir anda herkes pasta ustası olup çıkmıştı. Sipariş üzerine yapıcam dememe rağmen insanlar benden tarif istemeye başladı o yapıyorsa bizde yaparız düşüncesiyle oysa ki bilmiyorlar pasta yapmak hem yetenekle hemde sevmekle olan şeydir. O zaman bütün umudum yıkılmıştı. Ama şimdi yanımda dağ gibi sağlam, ne zaman umudumu kaybetsem beni kendime getiren bir kocam var ve onun destekleriye pasta işine geri dönmeye karar verdim.

Allahım utandırmasın.

 

123

Hakkında SafraSultan

Şunlara göz atabilirsiniz

Çikolatalı Rulo Pasta Tarifi

Tariflerime EkleGeçenlerde arkadaşıma çaya davetliydik, bende eli boş gitmek istemedim ve arkadaşımın rulo pasta sevdiğini …

2 Yorumlar

  1. Maşallah rabbim utandirmasin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir